Dr. James Schaller, MD
main page books and articles schaller health creed facebook testimonies search
menu main page what's new second opinion new patient meet doctor schaller location, travel

James Schaller, MD, MAR, DABPN, DABPM

Bir Lyme hastalığı Western Blot anlama A Guide

Tanı Uygulama ve Laboratuar Test Berraklık Değerlendirilmesi

nebo James SCHALLER MD

Yeryüzünde insan bu ay milyonlarca onlar Lyme hastalığı yok olacağını söyledi. Western Blot - onlar tanısında önemli bir sınav okumak için nasıl bilmiyorum çünkü bu sonuca duyacaksınız nedenidir.

Bazı tıbbi toplumlar ve kamu sağlık kuruluşları Batı Cıvata okumayı çok sıradışı ve yanlış yolları var. Ve pozitif belirleyici yaklaşım doktorların küçük bir sayıda arasında elleri göstermek gibi rahat olduğunu.

Her yaşadığı kıta bu testin yorumlanması üzerine Güncel politika gibi Amerika kılavuz yaratanların en Enfeksiyon Hastalıkları görüşü olarak hekimlerin 0.0000375 yüzde görüşü takip etmektir. Bir hekim bu birçok kene enfeksiyonu hemen hiçbir şey okumak bu standart Model-T yaklaşımı uzmanları ile kabul etmezse, onlar kötülemeye ve hakaret. Bilim her zaman gerçeği yeniden tanımlıyor çünkü bu, güvensiz faşizm ve anti-bilim dalıdır. Sabiti olmadan yeniden değerlendirme, bilim ve tıp biliminin ölür. Bu hafta ve ay, birçok pozisyon yeni bilgiye dayanarak genişletilmiş veya değiştirilmiştir.

Bir tıp öğrencisi, stajyer veya ikamet, yine temel öğrenme ve bir çok kullanır "tarifi kitapları." Yani birisi nefes darlığı ise, "Eğer b, c ve e yapmak. R, s ve q, ve enfeksiyon varsa nihayet, 21 gün boyunca bir ilaç 500 mg kullanımı - Birisi orta karın ağrısı varsa aşağıdaki testleri yapın. Diğer bir deyişle, tek doz boyut ve bir antibiyotik süresi bir tür için bütün dünya "öngörülen" dir. Yani yetkili, yoğun olarak savunulan rehberler geliştirmiştir hekimler görmedim on milyonlarca tedavi kararları. Neden bile bağışıklık baskılayıcı olan rutin cevapsız Bartonella bakteri içermez kurallarına sorgulamaya kişilerdir? Oops. FL1953 tedavi yaklaşımı nerede? Oops.

Birincisi, Western Blot testi vücudunuzun Lyme enfeksiyon saldırı yapan antikorlar ölçer.

Biz sideways Bu göstermek Yani, 39 N. Amerika'da test edilmiş ve düz Y şekli, bir antikor bağ edilebilir onüç yüzey Lyme ürünlerinden biridir. ----- << 39

Ben yedi laboratuvar sertifikaları ile, uluslararası ünlü, kene-sadece laboratuar IGeneX, bir Western Blot olduğunu varsayarak edilecektir. Diğer büyük ucuz ulusal laboratuvarlar proses testler yüzlerce çeşit ve milyonlarca hasta. Onlar bile nadiren derin ve gelişmiş Lyme klinik belirtileri olan kişiler de dahil olmak üzere salgın ilçe, olumlu bir sonuç bulabilirsiniz.

Eğer önemsiz laboratuarında yapılan Western Blot vardı, ancak sonuç bakmıyorlar hala lütfen. Neden? Bir akraba, antikorların bir veya pozitif "bantları" ile yaptığı gibi, bulabilirsiniz çünkü. Bu göreceli olarak, grup bir "parmak izi" grubuydu. "Anlamı, Lyme insan vücudu bu antikoru üretmek için yapar sadece organizmadır. Çocuk olumlu oldu.

Eğer gözleri ve bir fil dokunmayın eğer Ayrıca, bunu bir fil-belki de bu bir gergedan olduğundan emin olabilir? Bu 41 grup. O kamçı kullanıcısının veya tabanına spirochete üstünden gitmek büyük tel çubuklar ve bu birçok kamçının kasılma hareketi oluşturmak. Onun büyük eylem nedeniyle, çoğunlukla olumlu. Diğer spiroket kamçı var Ancak, 41 antikor, Lyme özgü değildir. Diğer spiroket üzerinden Çin yönetimi, ve daha sonra bir Lyme pozitif grup olarak düşünün.

Şimdi, ne onun dişleri veya uzun fıstık yiyen tübüler burun üzerinde bu aynı fil dokunursan? Bunu bir fil olduğunu biliyorum. Dönem. Bu parçalar bu büyük hayvan için çok özeldir çünkü bir dokunuş ve bazı vardır. Peki bu Batılı Cıvata ile ilgisi nedir? Bu pozitif olan bir 18 antikor görmek, Lyme var. 18 antikor Lyme-sadece bir fil üzerinde bir 3 ayak eğri fildişigönderdi gibi sınırlıdır çünkü, başka gruplar kontrol etmek gerekmez.

Artılar ve sayısı ne ifade etmektedir?

IGeneX M ve G sınıfı hem antikorları için 13 yüzey Lyme kimyasallar çalışır. Daha az bilgi daha bilimsel, çünkü çoğu diğer laboratuvarlar görünüşte neredeyse tüm M yüzeyinin kimyasal kaldırmak? Eski sayaçlarını M yüzey proteinleri tam sayısının "çok fazla" pozitif Batı Cıvata neden söylediler. Bazı laboratuvarlar her Batılı Band blot numaraları kullanılır ve çoğu olumlu ya da kullanmak gibi görünüyor "+."

Bir + bu tip bazı antikor var demektir, ve + + + bu tür antikor çok büyük miktarda var demektir. Ancak, Lyme kalıntıları bağışıklık sisteminin işleyişi ve pozitiflerin sayısının tedavi tarzı ve türüne bağlı olarak yukarı çıkmak veya aşağı olabilir. Hiçbir agresif Geçtiğimiz Lyme tedavi olan kişiler, Lyme çok bağışıklık sistemini hem saklanma iyi ve engelleyici olduğundan vücut, hiç bir antikor gösterir şanslı olmalıyız. Ve Bartonella varsa, hangi Lyme daha yaygındır, bu enfeksiyonların geniş bir yelpazede için antikorlar aşağı açabilirsiniz.

Bir antikor veya IND bulgular - Ayrıca, birçok kişi + / var. Bu "belirsiz veya sınırda olduğunu. "Bu laboratuar teknoloji çok açık bir şey görmek, ancak lisans ajanslarından biri olumlu bir çağrılacak izin vermeyi reddediyor demektir. Onlar sadece çok geniş sonuçları kabul etmek istiyorum. Ayrıca, Lyme ile birçok hasta da bunu sık görülen enfeksiyon kontrol ve bağışıklık sistemi olmadığı anlamına gelir öneririz yüksek Epstein Barr laboratuarları, çok zayıf olduğunu göstermektedir. Ben bir çok anti-viral ilaçlar ihtiyacı inanmıyorum.

Genellikle, bir hastanın tedavi hekim, + / bulmak - + olur hatta + +. Bu artık Lyme bakteri bu kısmına karşı yeni ve net antikorlar var demektir.

Şu anda, IGeneX yorumlanması için kendi formülü vardır. Onlar farklı laboratuar düzenleyen ajansları karşı sorumlu olan ve genel olarak birçok hükümetin Lyme bilim çok eski görüşlere sahip, ve hatta onların Lyme kurallar üzerinde bir kene enfeksiyonu gibi Bartonella aşağı yok. Bunlar klinik tıp yıl gerideler ve konumlarını belirlemek için sadece 5-10 kağıtlarını kullanmak birkaç Ivy Kulesi türleri aşağıdaki. FDA ve özellikle devletin sağlık kurulları gibi birçok devlet kurumları kene enfeksiyonu uzmanlar saldırıyor. Bu avukat çalışma grupları ABD'de iyi kene enfeksiyonu doktorlar saldırıyor. Kurulu kendi devlet veya ülkenin en iyi kene enfeksiyonu bazı doktorlar cezalandırır sonra Genellikle, hastalar genellikle sayaç devlet kurulları saldırı ve bu 1984 Big Brother taciz durdurmak için geçirilen yasalar olsun. Ama bu doktorlar zaten böyle Atipik Bartonella, Babesia duncani, FL1953 ve Lyme hastalığı gibi kene ve pire enfeksiyonların tedavisinde çok korkuyorlar.

Yani içtenlikle ve dürüstçe hastaya bildirilen hastalık dinlerken doktorlar karşı herhangi bir hükümetin saldırgan Lyme hastalığı tedavisinde hekimlere azalacak. Onlar basit rutin laboratuarlar değildir çünkü Bartonella varlığını tespit etmek DOLAYLI laboratuarları kullanmak için yeterince akıllı doktorlar, Lyme veya Babesia bunları sipariş olmaz. Ayrıca, tıp çok yetenekli doktorlar bu düşmanlık agresif arıtma Lyme kaçınarak içine doktorlar binlerce korkutuyor veya basit düşünce doktorlar bu ilerici doktorlar yanılmış olmalı hissettiriyor. Bazı doktorlar güç siyasetinde basittir. Biz inoperabl ve fulltime çalışmak ve acıdan ağlayarak tutmak için narkotik artan dozlarda gerekir çürüyen eklemler ile birkaç umutsuzca acı kronik ağrısı olan hastaların, örneğin, türüne almaya istekli hekimlere karşı aynı devlet kurulu kötüye gördük. 1

18, 23, 31, 34, 37, 39, 83 ve 93: Dokuz bilinen [Lyme] Borrelia burgdorferi Genus türe özgü KDA Western Blot antikor (bantlar) Kuzey Amerika test yaygındır. Birkaç hissediyorum Herpes 31 değiştirebilir, ama doğru olsa bile, nadir olduğunu hissediyorum. Ben dünyanın her yerinden hasta ile çalışma yapmak gibi biri, dünyada görünüyorsa burada dünya literatüründe kabul görmüş spesifik Gruplar:

13, 14, 17, 21, 23, 24, 25, 28, 31, 34, 35, 37, 39, 47, 50, 54, 83, 84, 93 ve 94.

Laboratuarında test kiti optimize etmek için hiçbir yatırım yapan bir önemsiz laboratuvar olabilir, ama eğer bunlardan birini

bantlar pozitif Lyme genellikle insan vücudunda mevcut olmasıdır. IGeneX iyi olan

Dünyada Western Blot. Onlar New York State beş kör örnekleri son on yıldır her dört ayda bir çalıştırmak ve% 98 doğru. Başka hiçbir laboratuar çok yatırım yapmış veya bu doğruluk dokunabilirsiniz.

ELISA TESTİ safsatasının

Yıllar önce bana mevcut bazı Ivy League seçenekleri tartışırken zaman, babam Ivy League deneyimini beni öğrenmişti ve onu binlerce sınıfının üst mezun oldu onun şaşırtıcı akademik kapasiteleri rağmen büyük ölçüde korkunç. O eğitim, profesörler mevcut, gereksiz toplantılar siyasetin bir başkanlık kampanyası büyük-gibiydi, ortak, ve iyi ilaç birçok sınav puanları düşük vardı ve adil klinik beceri vardı "öğretmenlerin bir klonu olan" edildi adil değil idi bildirdi .

Şu anda, saygın okullar ve birçok ajansları bir ELISA denilen bir zayıf testi gerektiren ve diğer enfeksiyonlar için başka sınav sipariş yok, ve dolaylı testleri bakma. Aslında, bu "uzmanlar" Lyme, Bartonella veya Babesia için dolaylı bir test ifadenin anlamı hakkında clueless.

Yani açık açık ifade etmek gerekirse, bir tarama aracı olarak ELISA testi değil norm ise, spiroket kanıt sağlaması, masif Bull Göz döküntüleri net geçmişte geçmişleri ile hatta en bariz PCR pozitif olan hastalarda eksik, hiçbir işe yaramaz.

Bu özel bantlar sadece biri Borrelia burgdorferi spirochete maruz kanıt olduğunu doğrulamak için gereklidir.

CDC IgM kriterleri IgM 23 ve 39 için sadece iki antikorlar ve diğer yedi Borrelia burgdorferi antikorlar dahil değildir.

CDC IgG kriterleri 18, 23, 30, 37, 39 ve 93 içerir ve bantlar 31, 34 ve 83 hariç.

Neden herhangi bir kişi hiç yararlı bilgileri kaldırmak istiyorsunuz? Neden bir kukla çok hassas yüzey proteinleri kaldırarak bir test aşağı olur. Herhangi Borrelia burgdorferi spesifik antikorların dışlamak için mantıklı değil, ve IgM sadece iki bu antikorlar dahil etmek. Bunu yaparsanız size anti-bilimci bir mutlak vardır.

CDC haksız kendi Western Blot beş non-spesifik antikorlar, örneğin, 28, 41, 45, 58 ve 66 içerir. Neden testler veya spesifik bantlar hariç, ve Borrelia burgdorferi sadece spesifik değildir bantlar ekleyebilir?

Ayrıca, bir herhangi Borrelia burgdorferi cinsi türe özgü antikorların kalmadan beş non-spesifik antikorlar ile CDC gözetim pozitif IgG Lyme Western Blot olabilir.

Bu mantıklı değil. Ve bu roket bilimi değildir. CDC, pozitif veya belirsiz Lyme ELISA ise ise Lyme Western Blot yapılabilir önerir.

Yani bir ELISA gibi kirli bir test değil kaliteli bir Western Blot testi dışlar? Bu bir şaka mı? 5, 10, 20 veya 30 yıldır bu enfeksiyon özledim eğer bu insanlar anlıyor musun, bir hayat yok edebilir? Bu, sadece bir, iki ya da üç hafta grip değildir. Biz tedavi edilmezse uzun vadeli sifiliz tehlikeli olduğunu biliyoruz. Onlar zayıf küçük karıncalar gibi Lyme spiroket frengi üzerinde yürümek.

Yani sadece kör denemeler% 98 doğruluk on yıl veya daha uzun olan laboratuvarları Western Blot kullanmayı düşünün. Antikorların Lyme spiroket kesin parmak izi yüzeyine kimyasal bağlamak için izin vermek için Western Blot kullanın.

Kimse ELISA testi kesin doğruluğunu bilir ve birçok hekim birçok yanlış negatif ya da rutin yanlış negatif ELISA adlı ve "CDC pozitif" Lyme Batı Cıvata gördük. Veya Lyme hastalığı ve pozitif Western blot için pozitif PCR (DNA), fakat negatif ELISA adlı. Lyme ELISA çöp olduğunu. Herhangi bir birinci sınıf tıp öğrencisi iyi bir tarama testi pozitif kaçırmayın gerektiğini bilir.

Herhangi bir okul ya da devlet kurumu hiç kene enfeksiyonu PAPA vardır. Lyme geçer kene sadece geçtiği saçma Lyme en az 20 yıl tarihli. Bu yüzden önemsiz test kullanırım sadece, biz Lyme taşıyan keneler hayal, sadece Lyme ayık gerçekliği bu keneler birçok bakteri ile süper taşıyıcı olmasıdır hastalığı, protozoon ve virüsleri taşırlar. Birçok kişi kolayca fantezi başlıkları ve büyük ismi okullar ile etkilendim ve bu insanların çoğu kene ve pire kaynaklı enfeksiyonların süper uzmanlık hakkında hiçbir şey bilmiyorlar unutmak. Birisi açıkça nasıl doğrudan bir antikor testi işletmesi yanında Bartonella algılamak için hiçbir fikrim varsa. Bir organizasyon Mepron tedavi başarısızlığı-run tedavi etmek için nasıl bir kılavuz var olduğunda. Bir grup ya da kişi ısırık işletilen bir klinik olarak ciddi sonra, TÜM MAJÖR kene kaynaklı virüsler ya da tüm olası bakteriler arıyor reddetti zaman. Grup ve uygulayıcısı hiç duymadım varsa çalıştıran FL1953-düşünün. Eğer pozitif Western Blot yanlış pozitif olduğunu söyledim varsa onlar yanlış çıkması halinde gelecekte yeni kalça veya yeni bir el mikrocerrahi için ödeme yapmayı kabul edecek olursa, sorabilir miyim? Lyme hastaların sadece% 25'i ciddi eklem hasarı beri oran kendi lehinedir.

Onu bu şimdiye kadar saf bir romatoloji hastalık olarak görüldüğünü saçma neden birçok nedenlerden biridir.

Eğer teşhis kişinin düşünme belli bir tarzı vardır. Onlar kendi kararlarında onlara rehberlik yolları var. Birini aşağıdaki 10, 20 veya 30 kişi ile iyi misin? Eger siz veya onlar antibiyotik veya işlenmemiş bakterilerin fazla korkuyor musunuz? Aslında hasta ve doktor hem tabloya tıbbi bilginin 50 varsayımlar getirmek, ve benzersiz bir durum tabloları pozisyonların kontrol gerçekliği beri, benzersiz olarak gördüğüm olmayabilir.

NOT: Batı Cıvata ve okuma tartışmalıdır. Eğer muhafazakar bir yaklaşım istiyorsanız, bu yazı lütfen dikkate almayın.

(Örneğin, Pennsylvania, Delaware ve New York ABD'de önde gelen yanlısı ağrı, anti-Lyme tedavi veya anti-doktor devletlerin üçüdür. Babam kadın, bir ile yararsız Valisi Ed Rendell OB / GYN uygulamak zaman her gün yeni bir kız malpraktis primlerinin maaşları fazla iken hiçbir şey yapmadı! Ve şimdi DE, cezai ve bozulmuş hekimlerin izin yıllar sonra, en kötü devlet veya tamamı ABD'de uygulamaya "şehir") olarak MD kullanıcısının üzerine döndü.

İLERLEME ENFEKSİYONLAR ON DR SCHALLER ÇALIŞMALARI KÜÇÜK BİR ÖRNEK AŞAĞIDAKİ IS. HE SADECE onun yapamayacağı NEDİR VE% 5 YAYINLADI.

J. Schaller, K. Mountjoy, Bartonella, Babesiosis ve Borreliosis veya Lyme Hastalığı Temel Kaynaklar A Araştırmacı Rehberi: kısa ve öz Kuralları Ve Yorumlar ötesinde Taşı A hacimli Citation Kılavuzu. Uluslararası Enfeksiyon Akademik Araştırma basın. Temmuz 2012

J. Schaller, K. Mountjoy, Lyme Hastalığı ve Borrelia Patoloji üzerine Akademik Kaynaklar Akademik The Definitive Collection. Uluslararası Enfeksiyon Akademik Araştırma basın. Temmuz 2012.

J. Schaller, K. Mountjoy, Bartonella ve Bartonella Patoloji üzerine Akademik Kaynaklar Akademik The Definitive Collection. Uluslararası Enfeksiyon Akademik Araştırma basın. Haziran 2012.

J. Schaller, K. Mountjoy, Yükselen Babesia ve Sıtma Odaklı Akademik Referanslar geniş bir koleksiyon. Uluslararası Enfeksiyon Akademik Araştırma basın. May 2012.

J. Schaller, K. Mountjoy, Bartonella, Babesia ve Lyme Hastalığı, 2012 sürümü için kontrol listeleri. Uluslararası Enfeksiyon Akademik Araştırma basın. May 2012.

Sen Bartonella, Babesia, Lyme Hastalığı ve Diğer Kene ve Pire yoluyla bulaşan enfeksiyonlar hakkında bilmediğiniz neler J Schaller, K. Mountjoy,: Tedavi Hız, Kurtarma ve Hasta Memnuniyeti Geliştirilmesi. Uluslararası Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları basın. 8 Şubat 2012.

J. Schaller, K. Mountjoy, Bartonella, Babesia ve Lyme Hastalığı Kontrol Listesi: 2012 Edition. Uluslararası Akademik Enfeksiyon Araştırma basın. Aralık 2011

J. Schaller, K. Mountjoy, Kene ve Pire kaynaklı Enfeksiyon Bilim Adanmıştır Araştırmacılar ve Akademisyenler için Seçilmiş Referanslar Bir Bibliyografya. Uluslararası Akademik Enfeksiyon Araştırma basın. Ekim 2011.

J. Schaller. Babesia 2009 Ek ve Güncelle. Academic Press Umut. Tampa, FL. Ocak 2009.

J. Schaller. İnsan Babesia Hematoloji Formlar A Laboratuar Kılavuzu. Academic Press Umut. Tampa, FL. Eylül 2008. Metinler, dergi makalesi, CDC, sağlık ve yüksek bildirilen doğruluk ile diğer lisanslı laboratuarları departmanları türetilmiştir Görüntüler.

J. Schaller. Tanı, Bartonella Tedavi ve Önleme: Atipik Bartonella Tedavi Hataları ve 40 Varsayımsal Fizik Muayene Bulguları - Tam Renkli Baskı. Cilt I-II. Academic Press Umut. Tampa, FL. Haziran 2008.

J. Schaller. Artemisinin, Artesunate, Artemisinic Asit ve Sıtma, Babesia ve Kanser İkinci Artemisia Diğer türevleri. Academic Press Umut. Tampa, FL. 2006. Bu Çinli MD adlı Babesia ile kullanım için de düşündürür UNICEF sıtma tedavisinde önerilen WHO ve lider üzerinde İngilizce dilinde ders kitapları bugüne kadar muhtemelen en biridir

J. Schaller, G. Burkland ve P. Langhoff. "Babesiosis hipereozinofili bir cevapsız neden mi? Beş yıllık idiyopatik hipereozinofili için imatinib mesilat ilk yayınlanan vaka takip bir. "Medscape. 2007 Ocak Bir defada 40 üst tıp dergilerinin editörü olan JAMA eski editörü isteği yazıldı.

J. Schaller. Sağlık Uygulayıcıları için Babesiosis Tanı ve Tedavisi: Yeni Bir Tür İnsan, Teşhis Seçenekleri ve Tedaviler Bir Yorum. Academic Press Umut. (396 sayfa) Ağustos 2006. Bu kamu erişim genetik veritabanı rutin bulunan yeni türler ile bu uluslararası enfeksiyonu dünyada kitapta bugüne kadar en olduğunu.

J. Schaller. Bartonella ve panik bozukluğu ve depresyon. Medscape: Haziran: 2008

R. Blackwell J. Schaller. Cutting Edge Teşhis Araçları ve Hope Teklif Yenilikçi Çözümler: Kronik İşlenmemiş Kene ve Pire-Borne Hastalıklarının Elli Sorunlar. Academic Press Umut. Kasım 2013 [200 sayfa tamamladı. 150 çizgi roman done].

J. Schaller. Plagues, veba ve salgınlar, J. Bryre, Ed Ansiklopedisi "Lyme Hastalığı". (Westport, CT: Greenwood Press; 2008) [Bulaşıcı Hastalık NIH Müdürü tarafından onaylanan Kitap.]

J. Schaller. Plagues, veba ve salgınlar, J. Bryre, Ed Ansiklopedisi "Bartonella". (Westport, CT: Greenwood Press; 2008) [Bulaşıcı Hastalık NIH Müdürü tarafından onaylanan Kitap.]

J. Schaller. Plagues, veba ve salgınlar, J. Bryre, Ed Ansiklopedisi "Babesia". (Westport, CT: Greenwood Press; 2008) [Bulaşıcı Hastalık NIH Müdürü tarafından onaylanan Kitap.]


Bank Towers, Tamiami Trail, Naples, FL
disclaimer privacy